/
  • Vaismedžių ir vaiskrūmių genėjimas

  • Turtingą vaisių bei uogų derlių įtakoja ne vien palankus oras, o kokybiški sodinukai dar nereiškia, jog augalai džiugins patrauklia bei „sveika“ išvaizda. Siekiant to, reikės pasidarbuoti. Genėjimas – vienas pagrindinių procesų. Nemokate, neturite laiko, o galbūt tiesiog nejaučiate potraukio užsiimti tokio pobūdžio darbais? Kreipėtės kaip tik ten, kur reikia!

   Vaiskrūmių bei vaismedžių genėjimas - procesas, kurio metu pašalinamos ar patrumpinamos nereikalingos šakos, atsikratoma ligotų, siekiant vešlių, kokybiškus vaisius bei uogas vedančių, aplinką puošiančių augalų.

   Genėjimas reikalauja nemenko teorinio ir praktinio „pasikaustymo“. Neišmanant kai kurių techninių subtilybių, atsiranda pavojus, užuot sudarius palankesnes sąlygas, augalui netgi pakenkti. Tai nėra darbas, kurį galite atlikti atsiradus laisvai minutėlę – reikia orientuotis į augalų „grafiką“. Nuo genėjimo datos priklausys, ar medis pradės aktyviai leisti naujus ūglius, ar „susitelks“ į vaisių formavimą. Bene didžiausia problema, jog šio proceso atlikimo būtinybė tam tikra prasme prikaustys jus prie namų ir teks dirbti ne visada palankiomis sąlygomis – genėjimas vyksta ir žiemą, ir vasarą (kai Jūs mieliau savo atostogas leistumėtės ilsėdamiesi pajūryje).

   Mes norime, jog savo sodo augmenija mėgautumėtės, o ne žiūrėtumėte į tai kaip į nuolatinę prievolę. Savo darbus atliekame greitai ir profesionaliai – tai mes, o ne Jūs mums priminsite, jog atėjo laikas sekančiam genėjimui.